تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱
کد مطلب : ۱۷۳۱
جالب است ۱
ادامه آتش سوزی در جوزجان؛

50 خانه در شهرستان فیض آباد در آتش سوخت

آتش سوزی در شهرستان فیض آباد استان جوزجان وارد چهارمین روز شد، و تا کنون دها خانه آتش گرفته و صدها خانواده دیگر از ترس آتش سوزی خانه‌های شان را ترک کرده اند.
50 خانه در شهرستان فیض آباد در آتش سوخت
صدای افغانستان، جوزجان: آتش سوزی در شهرستان فیض آباد استان جوزجان وارد چهارمین روز شد، و تا کنون دها خانه آتش گرفته و صدها خانواده دیگر از ترس آتش سوزی خانه‌های شان را ترک کرده اند.
چهار روز پیش گزارش های از آتش سوزی در روستای بالامردیان شهر استان فیض آباد جوزجان، به نشر رسید، مقامات محلی طالبان اعلام کردند که برای مهار آتش سوزی، نیروهای آتش نشانی به منطقه اعزام کرده اند.
آتش
سوزی از یک خانه آغاز شد و در آغاز گمان‌بر این بود که فردی، قصداً خانه‌های مردم را آتش زده است. در پی این آتش سوزی که به روز سه‌شنبه آغاز شده بود شماری از خانه ها آتش گرفت.
خبرنگاران محلی که امروز به روستای بالامردان شهرستان فیض آباد رفته اند؛ می‌گویند آتش پس از هربار خاموشی دوباره از یک خانه دیگر آغاز می‌شود. خبرنگاران به نقل از زنان و اطفال روستای می‌گویند که موجودات ناشناس خانه ها را به آتش می‌زنند. مردان روستا این آنچه که زنان و اطفال موجودات ناشناس می‌گویند را ندیده اند.
یک خبرنگار محلی از صحنه ورود خود
به یک خانه در این ورستا نیز ویدیویی را پخش کرده که دروازه خانه به شدت به روی او بسته می‌شود؛ این خبرنگار می‌گوید در حالیکه هیچ فردی در خانه وجود نداشتن چنین اتفاق عجیب رخ داده است.
به گفته خبرنگاران محلی جوزجان، حوالی چاشت امروز جمعه 21 اسد/ مرداد، نیز چهار منزل در این روستا آتش گرفته است.
نورالله مسافر رییس کار امور اجتماعی استان جوزجان، می‌گوید که آتش سوزی باعث آوارگی صدها خانواده شده، کسانیکه خانه های شان را از دست داده اند به کمک فوری نیاز دارند.
آقای مسافر می افزاید که شماری از اطفال و زنان این روستا پس از آتش سوزی دچار بیماری های روانی شده اند.
روستای بالامردیان در شهرستان فیض آباد جوزجان از بزرگترین روستا ها به شمار می رود که 12صد خانواده در آن زندگی دارند، اما آتش سوزی های طبعی باعث نگرانی شدید مردم شده و بسیاری ها خانه های شان را ترک کرده به سوی مرکز استان جوزجان رفته اند.
https://panjshirnews.com/vdcd.s0f2yt05fa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین