تاریخ انتشار :يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب : ۲۰۲۹
جالب است ۰
بازداشت روزانه دهاقین و آتش‌زدن مزارع و خانه‌های مردم در پریان

شدت گرفتن رفتارهای جنون‌آمیز طالبان در پنجشیر

شدت گرفتن رفتارهای جنون‌آمیز طالبان در پنجشیر
صدای افغانستان، پنجشیر: گروه طالبان در آخرین حمله‌ به شهرستان پریان استان پنجشیر، حاصلات زراعتی باشندگان روستاهای کوهسار، شاه نیز و قاضی‌خیل را در دره سرخشال این شهرستان به آتش کشیدند و همچنان دهقانان این مزارع را بازداشت کردند.

منابع محلی امروز یک‌شنبه ۳ میزان/مهر به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند؛ صدها تن از نیروهای طالبان صبح امروز از چندین استقامت بر مواضع نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان بر قرارگاه کوهسار شهرستان پریان حمله‌ور شدند. 
منابع مذکور تصریح می‌کنند، طالبان پیش از آنکه با نیروهای جبهه مقاومت ملی مواجه شوند، در مناطق کنگور، کهنه‌ده، دوآبی و دره سرخشال حاصلات زراعتی و خرمن باشندگان روستاهای کوهسار، شاه نیز و قاضی‌خیل را که تازه جمع آوری شده بود، به آتش کشیدند.

در عین حال، تعدادی از باشندگان این مناطق به خبرنگاران ما از به آتش کشیده شدن چندین خانه در مناطق مذکور توسط نیروهای طالبان خبر می‌دهند.
چنین رفتارهایی از نیروهای امارت در اغلب مناطق افغانستان سرمی‌زند اما در مناطق شمالی و مرکزی و بویژه در استان‌های بغلان، پروان، کاپیسا، تخار و بدخشان این رفتارها به یک امر معمول بدل شده است. در استان پنجشیر و در غیاب رسانه‌های جهانی عملا نوعی نسل‌کشی و کوچ احباری گسترده جریان دارد. با تاسف رسانه‌های جهان به این جنایات طالبان نپرداخته و همین آن‌ها را نسبت به کشتار، شکنجه، بازداشت‌های گسترده و رفتارهای جنون‌آمیز نسبت به ساکنان این دره جسورتر کرده است. https://panjshirnews.com/vdce.w8wbjh87o9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین