تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : ۲۱۶۴
جالب است ۰
ادامه بازداشت خود سرانه طالبان؛

بازداشت 6 باشنده شهرستان دره پنجشیر توسط طالبان

نیروهای استخبارات گروه طالبان در سه روز گذشته 6 باشنده شهرستان دره استان پنجشیر را به اتهام همکاری و همدستی با جبهه مقاومت ملی بازداشت کرده اند.
بازداشت 6 باشنده شهرستان دره پنجشیر توسط طالبان
صدای افغانستان، پنجشیر: نیروهای استخبارات گروه طالبان در سه روز گذشته 6 باشنده شهرستان دره استان پنجشیر را به اتهام همکاری و همدستی با جبهه مقاومت ملی بازداشت کرده اند.
منابع محلی امروز دوشنبه، 14 قوس / آذر، به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند که نیروهای استخبارات گروه طالبان به روز شنبه، 12 قوس/ آذر، 5 باشنده شهرستان دره را از شهر کابل بازداشت کرده اند و صبح امروز یک باشنده دیگر شهرستان دره را از بازار چلپاوی شهرستان دره، بازداشت کردند که تا کنون از سرنوشت او خبری نیست.
منابع
می‌گویند که نیروهای طالبان گلزر خان، دوکارندار باز چلپاوی شهرستان دره را امروز از محل کار اش بازداشت کردند و تا کنون خانواده او سرنوشت اش اطلاعی ندارد.
به گفته منابع نیروهای طالبان که دو روز پیش 5 باشنده دیگر شهرستان دره را به نام های شبیر احمد، دستگیر، مهتاب الدین، عبدالغیور و عبدالرب از ناحیه 11 و ناحیه 17 شهر کابل بازداشت و دوباره به شهرستان دره در استان پنجشیر منتقل کرده اند. منابع می افزایند که روز یک‌شنبه، خانه‌های این افراد نیز از سوی طالبان تلاشی شده است.
نیروهای استخبارات طالبان، در یک ماه اخیر بازداشت باشندگان پنجشیر به خصوص شهرستان دره را افزایش داده اند که در یک ماه اخیر بیش از 30 تن بازداشت شده اند که تا کنون از سرنوشت اکثریت آنان خبری نیست. اطلاعاتی رسیده به خبرگزاری صدای افغانستان حاکی از آن است که شماری از این افراد زیر شکنجه شدید نیروهای طالبان قرار دارند که در وضعیت ناگواری در زندان به سر می برند.
 
 
 
 
https://panjshirnews.com/vdce.p8wbjh8ze9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین