تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳
کد مطلب : ۲۱۷۰
تعداد نظر۱
جالب است ۱
طالبان در صدد تضعیف نهادهای تحصیلی اند؛

وزیر تحصیلات طالبان: قوانین این وزارت را لغو کردیم

وزیر تحصیلات عالی گروه طالبان  در نشستی با شماری و استادان دانشگاه و کارمندان این وزارت گفته است که قوانیین حکومت پیشین که در وزارت تحصیلات عالی قابل اجرا بود را لغو کردند.
وزیر تحصیلات طالبان: قوانین این وزارت را لغو کردیم
صدای افغانستان، کابل: وزیر تحصیلات عالی گروه طالبان در نشستی با شماری و استادان دانشگاه و کارمندان این وزارت گفته است؛ قوانیین حکومت پیشین که در وزارت تحصیلات عالی قابل اجرا بود را لغو کردند.
منابع معتبر به خبر گزاری صدای افغانستان می‌گویند، امروز پنج‌شنبه 17 قوس/ آذر، محمد ندیم وزیر تحصیلات عالی این گروه در نشستی با اساتید دانشگاه‌ها و کارمندان این وزارت گفته است؛ تمام قوانیین و مقرارت حکومت پیشین مربوط به این وزارت توسط رهبری طالبان لغو شده‌است.
ندیم افزوده است قوانین حکومت پیشین مطلقا لغو شده‌است.
به گفته‌ی وی؛ این قوانین نه مناسب بود و نه قابل اجرا بلکه از نظر ما عمل بر آن جواز ندارد.
این در حالی‌است که پیش از این نیز وزیر تحصیلات عالی طالبان در نشستی در استان هرات رفتن دختران به دانشگاه‌ها را کار غرب و امریکا خوانده بود و هم‌چنان ادعا کرده بود که رتبه علمی افراد طالبان به تعداد ماین گذاری‌شان برای شان داده می‌شود.
وزارت تحصیلات عالی یکی از نهادهای حکومت  جمهوریت که طی 20 گذشته دست‌‌آورد و پیش‌رفت‌های چشم‌گیری داشته‌است و سالانه صدها تن شهروند مستحق افغانستان و با عبور از پروسه قانونی از این وزارت به دانشگاه‌های  بیرون از کشور راه پیدا می‌کردند، هم‌چنان این وزارت با تدوین اصول و قوانین جهان شمول در بخش تحصیلات خود را با معیارهای جهانی آماده کرده‌بود.
https://panjshirnews.com/vdcb.zb5urhb8giupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حز فلاکت چه دارید؟
آخرین عناوین