تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب : ۲۳۱۳
جالب است ۰
نیروهای طالبان به تازگی ده‌ها خانه از مسوولین محلی، اعضای پارلمان و اعضای شورای ولایتی کندز را تصاحب کرده به نیروهای خود شان سپرده اند.
طالبان خانه‌های مسوولین محلی پیشین کندز را غصب کردند
صدای افغانستان، کندز: نیروهای طالبان به تازگی ده‌ها خانه از مسوولین محلی، اعضای پارلمان و اعضای شورای ولایتی کندز را تصاحب کرده به نیروهای خود شان سپرده اند.
امروز شنبه، 24 جدی /دی، منابع محلی از استان کندز در شمالشرق کشور خبر میدهند که طالبان در چند روز اخیر به غصب خانه‌ها و جایداد های مقامات پیشین حکومت محلی کندز به خصوص مقامات تاجیک‌تبار شده اند. به قول منابع، طالبان خانه‌های اعضای پیشین شورای ملی، اعضای پیشین شورای ولایتی، فرماندهان نظامی پیشین و فرماندهان خیزش مردمی را غصب کرده اند.
یک عضو پیشین شورای ولایتی
کندز در گفتگو با خبرگزاری صدای افغانستان تایید کرد که خانه‌اش حدود یک هفته پیش از سوی طالبان غصب شده و تمامی لوازم خانه‌اش نیز به تاراج رفته است. به گفته این عضو پیشین شورای ولایتی کندز، طالبان مادر و دیگر اعضای خانواده او را از خانه‌اش بیرون کرده و یکی از مسوولین محلی خود را در آن جابجا کرده اند.
این عضو شورای ولایتی کندز که نخواست از او نامبرده شود گفت که طالبان بخش دیگر از جایداد های خانواده گی او را نیز غصب کرده اند و در روز های اخیر به شناسایی و غصب ملکیت مسوولین پیشین محلی کندز دست زده اند. او می افزاید اکثر کسانیکه جایداد های شان از سوی طالبان در کندز غصب شده، تاجیک تبار اند.
یک فرمانده پیشین خیزش های مردمی در کندز نیز به خبرگزاری صدای افغانستان گفت که در یک سال و نیم گذشته طالبان خانه او را غصب نکرده بودند، اما خانه او را با تمامی
لوازم زندگی چندی روز پیش غصب کرده و در اخیتار نیروهای شان قرار داده اند.
طالبان همزمان با حاکمیت شان خانه‌های شماری از مقامات ارشد حکومت افغانستان که به سطح وزیر، معاون ریس جمهور و جنرالان ارشد بودند را غصب و قرارگاه های نظامی ساخته بودند، اما به تازگی روند غصب خانه های مسوولین محلی حکومت پیشین نیز از کندز آغاز شده است.
یک منبع دیگر از استان تخار نیز تایید کرد که طالبان خانه‌های ده‌ها مقام حکومت محلی پیشین تخار را نیز در شهر تالقان غصب کرده اند که اکنون تحت کنترول نیروهای طالبان است و از آن استفاده می کنند.
این درحالیست که طالبان روز گذشته خانه و کتابخانه فضل احمد معنوی، وزیر پشین عدلیه افغانستان و از اعضای جبهه مقاومت ملی افغانستان را در استان پنجشیر به آتش کشیدند.
 
https://panjshirnews.com/vdca.6nuk49nee5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین