تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲
کد مطلب : ۲۳۸۰
جالب است ۰
منابع محلی می‌گویند در 24 ساعت گذشته 2 تن از نظامیان پیشین در استان قندهار در جنوب کشور توسط افراد مسلح‌ناشناس به قتل رسیده‌اند.
 قتل‌مرموز 2 نظامی پیشین در قندهار
صدای افغانستان، قندهار: منابع محلی می‌گویند در 24 ساعت گذشته 2 تن از نظامیان پیشین در استان قندهار در جنوب کشور توسط افراد مسلح‌ناشناس به قتل رسیده‌اند.
منابع امروز چهارشنبه، 12 دلو/ بهمن، به خبرگزاری صدای افغانستان گفتند، این دو نظامی پیشین در شهرستان میوند و نیش استان قندهار به قتل رسیده اند. منابع از دادن نام و جزیات بیشتر در این زمینه خود داری کردند.
به گفته منابع، این افراد در نظام پیشین اعضای ارتش ملی
افغانستان بودند و پس از سقوط نظام شغل آزاد داشتند و به هیچ جریان مخالف گروه طالبان هم‌کاری نمی کردند. هرچند گفته شده که این نظامیان از سوی افراد ناشناس به قتل رسیده اند، اما شماری از منابع رسانه‌ای به خبرگزاری صدای افغانستان می‌گویند استخبارات گروه طالبان این دو نظامی را به قتل رسانده اند. به گفته این منابع، اکنون اکثریت قتل های مرموز از سوی استخبارات این گروه صورت میگرد.
طالبان نیروهای امنیتی سابق را به بهانه‌های مختلف بازداشت، شکنجه، زندانی و به قتل رسانده اند اما به تازگی روند ترور مرموز نیروهای پیشین امنیتی آغاز شده است. طالبان اما در این زمینه صحبت نکرده اند.
 
https://panjshirnews.com/vdce.v8wbjh8x79bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین