تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳
کد مطلب : ۲۳۹۶
تعداد نظر۱
جالب است ۰
دفتر بنیاد شهید احمد شاه‌مسعود مقیم مشهد، برنامه‌ای را زیر عنوان "اسلام آیین اعتدال" با اشتراک اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان افغانستان مقیم مشهد و ده‌ها شهروندان افغانستانی در ایران برگزاری کرد.
همایش «اسلام، آئین اعتدال» در مشهد برگزار گردید
دفتر بنیاد شهید احمد شاه‌مسعود مقیم مشهد، برنامه‌ای را زیر عنوان "اسلام آیین اعتدال" با اشتراک اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان افغانستان مقیم مشهد و ده‌ها شهروندان افغانستانی در ایران برگزاری کرد.
امروز سه‌شنبه ۲۰دلو/بهمن، دفتر بنیاد شهید احمدشاه مسعود مباحثه "اسلام آیین اعتدال" را در حضور داشت اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و اتباع افغانستان مقیم در مشهد برگزار کرد.
در این برنامه سه تن از نویسندگان و پژوهش‌گران افغانستانی سخن‌رانی‌کردند:
دوکتور عبدالرزاق احمدی، نویسنده و پژوهش‌گر یکی از سخنرانان این برنامه با تذکر پیامد‌های خوبی اعتدال تاکید کرد که باید در همه عرصه‌های زندگی اعتدال پیشه شود و او افزود کسان‌که مخالف اوامر خداوند تندروی دینی می‌کنند در روز آخرت حساب سختی را خواهند کشید.
دکتور احمدی اضافه کرد اعتدال در همه عرصه‌های زندگی نقش مهم دارد.
دوکتور سید یحیی موسوی، یکی دیگر از سخن‌رانان با تاکید بر این‌که اسلام معتدل و اسلام افراطی مفاهیم است که در ۲۰‌سال گذشته از جهان غرب وارد برخی
کشورهای اسلامی شده‌است.
او افزود، نظر به روایت تاریخی و دینی ثابت شده‌است که اسلام تنها آیین اعتدال و میانه روی است و هیچ نسبتی به افراطیت ندارد.
آقای دوکتور موسوی، خاطر نشان کرد که برداشت‌های افراط‌گرایانه از برخی آیات قرآن کریم توسط گروه‌های افراطی برداشت‌های است که با کلیت قرآن کریم سنخیت ندارد.
آقای موسوی افزود، تفسیر که گروه‌های تندرو از برخی آیات قرآن‌کریم دارند فتنه را کفر تعریف کردند و از دین و قرآن تفسیر جنگ‌افزاری و خشونت‌ کردند.
در ادامه او تصریح کرد؛ مدرسه شبکه تروریستی حقانی در پاکستان پایگاه تعلیم و تربیه گروه‌های تندرو است، او گفت: در این مدرسه کلید بهشت برای طلبا داده می‌شود و آن‌ها با گرفتن کلید حاضر می‌شوند خود را در شهرها انتحار کنند.
سپس عبدالحفیظ منصور نویسنده و پژوهش‌گر، با تذکر تفاوت میان جبهه مقاومت ملی، گروه طالبان و سکولاريسم، علاوه کرد که جبهه مقاومت ملی نه همانند گروه طالبان طرف‌دار افراط است و نه هم مثل سکولاریست‌ها طرف‌دار تفریط، بلکه هم‌سو با اعتدال و میانه‌روی است.
آقای منصور، در ادامه سخن‌رانی‌اش عنوان کرد که طالبان خود را برحق قطعی می‌دانسته و دیگران را باطل در حال‌که جبهه مقاومت ملی طرف‌دار حق و عدالت است، اما حق را در انحصار خود قرار نداده، از هر جناح که سخن حق صادر شود می‌پذیرد.
https://panjshirnews.com/vdcb.9b5urhbf0iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اسلام بدون شک که دین اعتدال است، ولی طالبان زیر نام اسلام قوم گرایی می‌کنند و نام اش را حکومت اسلام ماندن.
خوشحال شدم که بلاخره یک رسانه ضد طالبان را می‌توان بدون فیلتر در گوگل دریافت کرد.
آخرین عناوین