تاریخ انتشار :شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب : ۲۸۰۶
جالب است ۰
وزیر خارجه پاکستان در اظهارات اخیرش گفته است اگر  تهدیدهای تروریستی  از خاک افغانستان جدی گرفته نشود پیامدهای فاجعه‌باری به دنبال خواهد داشت.
نگرانی پاکستان از قدرت گیری تروریزم در افغانستان
صدای افغانستان، کابل:  وزیر خارجه پاکستان در اظهارات اخیرش گفته است اگر  تهدیدهای تروریستی  از خاک افغانستان جدی گرفته نشود پیامدهای فاجعه‌باری به دنبال خواهد داشت.
به نقل از خبرگزاری تسنیم، بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در این اظهارات گفته است که پیش از تسلط طالبان بر افغانستان پنج رویداد تروریستی در خاک پاکستان توسط گروه های تروریستی صورت گرفته‌بود، اما با تسلط گروه طالبان تاکنون 50 رویداد تروریستی در این خاک رخ‌داده‌است.  
وی با تأکید بر تعامل اسلام‌آباد با کابل خاطرنشان کرده‌ که نگرانی
کشور‌های همسایه از جمله پاکستان درباره ایجاد حکومت فراگیر، برگرداندن حقوق زنان و دختران و تهدید نبودن افغانستان به کشور‌های همسایه و جهان یک‌سان است و به هماهنگی دیدگاه جهان دراین‌باره بیش‌تر نیاز است.
زرداری در ادامه این اظهارات تصریح کرده: همه در مورد افغانستان نگرانی‌های یک‌سان را مطرح می‌کنند  و دولت ها خواهان ثبات اقتصادی در افغانستان، حقوق زنان، فراگیر بودن و رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی هستند.
این درحالی‌است که رهبر حزب عوام ملی، خیبرپختونخوا در اظهاراتش که با یک رسانه خصوصی داشت، طالبان را غلام امریکا خوانده و گفته‌است که با حضور طالبان در افغانستان این کشور به تباهی می رود.
 
گفتنی‌است که پس از تسلط گروه طالبان، بیش از بیست سازمان تروریستی در خاک افغانستان زیر حاکمیت این گروه آغاز به فعالیت کردند و در چند مورد کشورهای مجاور افغانستان را تهدید کردند.
 
 
 
https://panjshirnews.com/vdch.vnit23n6-ftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین