تاریخ انتشار :يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب : ۲۸۱۱
جالب است ۰
براساس گفته‌های‌ منابع محلی، گروه طالبان بر سری جمع‌آوری عشر با افراد ملکی در استان کنر درگیر شدند که  دو زن در اثر تیراندازی افراد این گروه زخمی شدند.
درگیری میان طالبان و کشاوزان در کنر؛ 2  زن زخمی شدند
 صدای افغانستان، کنر: براساس گفته‌های‌ منابع محلی، گروه طالبان بر سری جمع‌آوری عشر با افراد ملکی در استان کنر درگیر شدند که  دو زن در اثر تیراندازی افراد این گروه زخمی شدند.
منابع امروز شنبه 7 جواز/ خرداد به خبرگزاری صدای افغانستان گفتند که روز گذشته جنگ‌جویان طالبان در جریان جمع آوری عشر با کشاروزان در شهرستان «ناری» درگیر شدند که افراد این گروه دو زن را به گلوله بسته و زخمی کردند.
به گفته‌ای منابع، این درگیری زمان میان جنگ‌جویان طالبان و افراد ملکی آغاز شد که ملا اصل الدین ایوبی، یکی از فرماندهان محلی گروه طالبان به روستای "سونگلی" شهرستان ناری رفته و باشندگان محل را مجبور به پرداخت عشر از محصولات زراعتی و کشاورزی‌شان
کرده‌بود.
منابع می‌گویند که باشندگان این شهرستان به فرمانده طالبان گفته‌اند که عشر خود را در مقرشهرستان در حضور ولسوال این گروه پرداخت خواهند کرد، اما این فرمانده طالبان با این خواست باشندگان محل مخالفت می‌کند و به جنگ‌‌جویان زیر امرش دستور می‌دهد که پاسخ مردم را با اسلحه دهند.
منابع علاوه کرده که افراد گروه طالبان بالای مردم محل تیراندازی کردند که در نتیجه دو زن زخمی شدند. منابع وضعیت یکی از زخمی‌ها این رویداد را وخیم گزارش داده‌است.
در حالی طالبان در روستاها و شهرستان‌های دور دست افغانستان از مردم محل به صورت اجباری عشر جمع‌آوری می‌کنند که اکثریت شهروندان در بحران فقر و ناداری قرار دارند.
گفتنی‌است‌که این‌گروه بر علاوه این‌که از فرآورده های کشاورزی و زراعتی مردم حق می‌گیرند، غذای سه وعده‌شان نیز بالای مردم تحمیل است.
 
https://panjshirnews.com/vdcd.f0x2yt0jfa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین