تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب : ۳۴۰۹
جالب است ۰
منابع به خبرگزاری مقاومت می‌گویند؛ گروه طالبان در ولایت پکتیا یک نظامی پیشین را در مقابل دروازه خانه‌اش تیرباران کردند.
در ادامه کشتار نظامیان پیشین توسط طالبان، عبدالعلیم در پکتیکا تیرباران شد
صدای افغانستان، کابل: منابع به خبرگزاری مقاومت می‌گویند؛ گروه طالبان در ولایت پکتیکا یک نظامی پیشین را در مقابل دروازه خانه‌اش تیرباران کردند.
گروه طالبان روزگذشته (دوشنبه، ۱۰ میزان) یک نظامی پیشین را که عبدالعلیم نام داشته است، مقابل خانه‌اش در روستای جلال‌زی از مربوطات ولسوالی جانی‌خیل ولایت پکتیکا تیرباران کردند.
منابع به خبرگزاری مقاومت تأیید می‌کنند که عاملان این قتل افراد موترسایکل سوار مربوط به گروه طالبان بودند.
عبدالعلیم یک‌تن از نظامیان پیشین بود، کسی که پیش از این طی انفجاری بینایی هردو چشمش را از دست داده بود. و همچنان گفته شده است که او، پیش از این نیز از اعضای خانواده‌اش را در جنگ با گروه طالبان از دست داده بود، اما پس از به قدرت رسیدن طالبان و عدم توانایی دیداری، با هیچ‌گروه و جناحی در ارتباط نبود.
یکی از هم‌روستایی‌های عبدالعلیم در صحبت با خبرنگار ما گفته است که وی به تنهایی سرپرستی بیش از ۳۰ تن از اعضای فامیل که اکثراً یتیم و صغیر بودند را به عهده داشته است.
پس از حاکمیت گروه تروریستی طالبان در افغانستان، دامی کشنده زیر عنوان عفو عمومی از جانب رهبری این گروه اعلام شد که در نتیجه‌ی آن هزاران نظامی به چنگ ظلم و وحشت گروه طالبان افتادند. 
همچنان رسانه‌های معتبری جهانی مثل نیویارک تایمز و... مستنداتی از کشتار نظامیان پیشین توسط گروه طالبان را ترتیب کردند.
همچنان نهادهای حقوق بشری و گزارش‌گر ویژه سازمان ملل نیز در این مورد گزارش‌های موثقی را از افغانستان با خود برده است.
این رویکرد انتقام‌جویانه گروه طالبان با واکنش‌های تُند نهادهای حقوق بشری مواجه شده است و اما گروه طالبان تا هنوز کوچکترین توجهی به این نهادها و درخواست‌های شان انجام نداده اند.
https://panjshirnews.com/vdch.vnxt23nkwftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین