تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۰
کد مطلب : ۵۸۸
جالب است ۱
ردپای طالبان در این جنایت آشکار است

قتل رئیس دانشکده‌ شرعیات دانشگاه غزنی

"سیدمحمد آصف هاشمی" رئیس دانشکده‌ شرعیات دانشگاه غزنی که اخیراً از سوی نیروهای طالبان بازداشت  شده بود، به قتل رسیده است.
قتل رئیس دانشکده‌ شرعیات دانشگاه غزنی
"سیدمحمد آصف هاشمی" رئیس دانشکده‌ شرعیات دانشگاه غزنی که اخیراً از سوی نیروهای طالبان بازداشت  شده بود، به قتل رسیده است.
جسد "آصف هاشمی" که چند ماه قبل ربوده شده بود، توسط طالبان به خانواده‌اش تحویل و امروز (پنج‌شنبه، ۲۱ دلو) دفن شده است.
خانواده این استاد دانشگاه می گویند: حدود چهار ماه پیش مأموران طالب با تماس‌های مکرر، آصف هاشمی را به حوزه اول امنیتی خواستند و از آن روز به بعد هیچ اطلاعی در مورد وضعیت او ارائه نکردند تا این که امروز جسدش را تحویل دادند.
در همین حال به گزارش برخی منابع و رسانه‌ها رئیس دانشکده‌ شرعیات دانشگاه غزنی، او در اواخر ماه عقرب، هنگامی که مشغول تدریس در یک یتیم‌خانه در منطقه‌ کلاه‌سبز شهر غزنی بود، ربوده شد.
بنابر این گزارش‌ها، این استاد دانشگاه، در آن زمان توسط افراد مسلحی که خودشان را از نیروهای طالبان معرفی می‌کردند، بازداشت و به‌جای نامعلوم منتقل شده بود.
طالبان اما بازداشت وی توسط نیروهایش را رد کرده و قاری عبدالله، آمر امنیت فرماندهی امنیه‌ طالبان در غزنی، گفته بود که آقای هاشمی در بند این گروه نیست.
برخی از استادان دانشگاه غزنی اول
ماه قوس به رسانه‌ها گفته بودند که سیدآصف هاشمی، حدود ۱۰ روز پیش از آن، هنگامی که مصروف تدریس در یک دارالایتام در منطقه‌ کلاه‌سبز در مرکز شهر غزنی بود، ربوده شده است.
به گفته‌ آنها، این استاد و رئیس دانشکده شرعیات دانشگاه غزنی، توسط افراد مسلحی که خودشان را از نیروهای طالبان معرفی می‌کردند، بازداشت و به‌جای نامعلوم منتقل شده است. ربایندگان قبل از آن با بیرق و یونیفورم طالبان، به خانه‌ سیدآصف هاشمی رفته بودند.
همچنین گفته شده که ربایندگان، از شاگردان سیدآصف هاشمی در دانشگاه غزنی بوده و قبل از ربودنش، با وی تماس گرفته بودند. این افراد با تسلط طالبان بر افغانستان، عضویت‌شان در گروه طالبان را همگانی کرده بودند.
همچنین به گفته‌‌ یکی از استادان این دانشگاه، آقای هاشمی رابطه‌ نزدیکی با حزب جمعیت اسلامی افغانستان داشت و ممکن است این اتفاق به خاطر نزدیکی او با این حزب و یا هم استاد بودنش در دانشگاه غزنی، بوده باشد.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه خود او و سایر همکارانش نیز قبل از این از سوی طالبان تهدید شده بودند، اضافه کرد: جمعی از محصلین ما عضویت طالبان را هم داشتند. آنان بارها به استادانی که با طالبان موافق نبودند، تماس می‌گرفتند و آنها را تهدید می‌کردند. استاد هاشمی هم یکی از این استادان بود.
پس از تسلط طالبان، این دومین استاد دانشگاه در غزنی است که ربوده و سپس کشته می‌شود. پیش از این، رئیس دانشگاه خصوصی سلطان محمود غزنی نیز به قتل رسیده بود.
این اتفاقات سبب شده است تا سایر استادان دانشگاه در غزنی نیز نسبت به امنیت‌شان نگران شوند.
  https://panjshirnews.com/vdcebv8nijh8v.9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین